dr inż. Łukasz Weber

A oto rozwiązanie:

Generalnie zagadka była łatwa dla wszystkich kibiców piłki nożnej.

Pierwszy dzień - dokładna data to 09.06.2006

Chodzi o opisanie co się działo pomiędzy godziną 21:00 a 23:00 - z charakterystycznymi pikami ok 22:00 i 23:00

W tym dniu odbywał się oczywiście pierwszy mech polskiej reprezentacji w ostatnich Mistrzostwach Świata z Ekwadorem. Wyraźnie zarysowują się dwie połowy oraz przerwa ok godziny 22:00 i koniec meczu ok godziny 23:00.

Drugi rozbiór przedstawia dokładnie taki sam typ zdarzenia - dokładnie 09.07.2006 roku. Rozbiór bazowy jest nieco większy w porównaniu z poprzednim wykresem, ale wynika to z faktu, że rzecz się działa w rekordowo upalnym lipcu 2006.

W tym przypadku chodzi o godziny 19:30 - 23:10 z wyjaśnieniem przyczyn spadków oraz charakterystycznych pików ok 20:45, 21:50, 22:30 i 22:50.

Oczywiście to mecz finałowy. A że był nieco bardziej "skomplikowany" to i w godzinach 19:30 - 23:10 można zaobserwować znacznie więcej szarpnięć i tak: pierwsze połowa - przerwa - druga połowa - przerwa - dogrywka z krótką przerwą no i rzuty karne.

Wszystkie te elementy można doskonale rozpoznać na wykresie rozbioru.

I oto jest uzsadanienie, dlaczego operatorzy na SUW powinni mieć telewizory :)

Zwyciężczyni serdecznie jeszcze raz gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Przy okazji nadmienię, że p. Monika udzieliła również poprawnej odpowiedzi w pierwszym z zamieszczonych na naszej stronie konkursów.

Dodał: Łukasz Weber