Najnowsze artykuły
<poprzednie>następne
Prędkość filtracji w układach jednostopniowego pompowania
Prędkość filtracji podawana w m/h to podstawowy parametr technologiczny w eksploatacji filtrów każdego typu filtrów. Jest ona równoważna z obciążeniem hydraulicznym powierzchni filtracji podawanym w m3 na m2 powierzchni filtra i godzinę. Na podstawie prędkości filtracji (obciążenia filtrów) można wyznaczyć m.in.: długość cyklu filtracyjnego (zgodnie z metodą obliczeniową), wysokość przenikania zawiesin (np żelaza, czy też kłaczków pokoagulacyjnych), jak również porównać, czy prędkość filtracji z jaką eksploatowane są filtry na naszej SUW jest prędkością, wysoką, niską czy optymalną, dla usuwania z wody zanieczyszczeń charakterystycznych dla danego ujęcia.

Płukanie filtrów otwartych - przegląd metod i skuteczność
Płukanie filtrów jest podstawową czynnością technologiczną obłsługi Stacji Uzdatniania Wody, zarówno podziemnej jak i powierzchniowej. Prawidłowo prowadzony proces płukania warunkuje wysoką skuteczność pracy układu uzdatniania. Zazwyczaj problemy technologiczne z uzdatnianiem wody w prostej linii wiążą się z różnymi zaniedbaniami, bądź niewłaściwie prowadzonym płukaniem, czy to wodą, czy powietrzem.Można śmiało powiedzieć, że tyle ile Stacji Uzdatniania Wody, tyle różnych sposobów płukania filtrów. Różnice wiążą się z kolejnością płukania różnymi mediami, czasem płukania, wydajnością (intensywnością). W artykule omówiono podstawowe aspekty płukania filtrów otwartych.

Bakteria Escherichia coli jako organizm wskaźnikowy
Najbardziej znany w środowisku eksploatatorów SUW mikroorganizm to Escherichia coli. Budzi ona swego rodzaju przerażenie jeśli pojawi się w wynikach badań Sanepidu, bo zawsze wymusza podjęcie radykalnych i stanowczych działań związanych z: jej unieszkodliwieniem i likwidacją oraz poinformowaniem odbiorców o zaistniałym przekroczeniu i zgodnie z decyzją Sanepidu - podjęciu działań związanych z dostarczeniem ludności wody zdatnej do picia.

Formy występowania amoniaku w wodzie
Forma występowania amoniaku w wodzie zależy od jej odczynu. Jednocześnie jest to bardzo ważna informacja technologiczna, informująca np o tym jaką część jonu amonowego z wody można odgazować (a odgazowujemy zawsze jedynie amoniak w formie gazowej) a jaką część należy usunąć np poprzez procesy nitryfikacji, bądź sorpcji na odpowiednich żywicach jonowymiennych.

Kępno
Piękna wodociągowa wieża ciśnień w Kępnie.Utrzymana w Replica watches uk doskonałym stanie technicznym. Zdjęcie dzięki uprzejmości Rolex replica Pana Mirosława Grygiera - Prezesa Zarządu Designer replica handbags Wodociągów Kępińskich Sp z o.o. Miasto:KępnoWojewództwo: Wielkopolskie

Nowe wieże ciśnień w bazie
W naszej bazie wież cisnień zamieściliśmy nowe, ciekawe obiekty architektury wodociągowej i kolejowej. Są to wieże ciśnień ze Świdnicy (stara wieża), Kościana, Kępna, Lwówka Śląskiego, Złotoryi, Świdnicy (nowa wieża), Sztumu i Malborka. Dziękujemy wszystkim, którzy nadsyłają zdjęcia i jednocześnie zachęcamy do przesyłania fotografii obiektów wodociągowych ze swoich miast, które z przyjemnością zamieścimy na stronie. A to zamieszczone wieże wraz z linkami do galerii:

Świdnica
Wodociągowa, czynna wieża Replica rolex ciśnień w Świdnicy Rolex replicaMiasto:ŚwidnicaWojewództwo: Dolnośląskie

Kościan
Wodociągowa wieża ciśnień w Christian Louboutin outlet Kościanie - widok ogólnyMiasto:KościanWojewództwo: Wielkopolskie
